Dieta

Ilość 1 - 26 z 26 produktów
Ilość 1 - 26 z 26 produktów

Joga – dieta istotnym elementem 

Jaka powinna być dieta jogina? Odpowiednio zbilansowana, dostarczająca do organizmu cenne składniki odżywcze, pokrywająca zapotrzebowanie na energię. Praktykujący jogę regularnie ćwiczą ciało, rozciągając je, wzmacniając itd., a także dbają o spokój umysłu. Warto słuchać sygnałów, które organizm sam wysyła, aby u...

Joga – dieta istotnym elementem 

Jaka powinna być dieta jogina? Odpowiednio zbilansowana, dostarczająca do organizmu cenne składniki odżywcze, pokrywająca zapotrzebowanie na energię. Praktykujący jogę regularnie ćwiczą ciało, rozciągając je, wzmacniając itd., a także dbają o spokój umysłu. Warto słuchać sygnałów, które organizm sam wysyła, aby utrzymywać ciało i zdrowie psychiczne w dobrej kondycji. Można usprawnić funkcjonowanie ciała i umysłu nie tylko dzięki praktykowaniu jogi i ajurwedy – dieta jest równie ważnym aspektem życia jak aktywność. Znajdziesz tu zestawy bakterii m.in. do kiszenia warzyw i owoców, produkcji jogurtu naturalnego, kefiru, kwaśnego mleka, a także suplementy diety (np. na stawy, włosy i paznokcie), mieszanki ziołowe, herbaty (susz lub w torebkach), mieszanki superfood, detox itd. Joga, ajurweda, dieta – naturalna i zbilansowana – zapewnią najlepsze efekty. 

Zdrowa i zbilansowana dieta jogina

Jednak nawet perfekcyjnie wykonywane najbardziej skomplikowane asan to nie wszystko. Korzystne efekty warto potęgować także poprzez odpowiednie jedzenie. Dieta może zarówno wzmacniać, jak i regenerować – dodać energii i polepszyć ogólne samopoczucie. Energię pozyskujemy przede wszystkim z pożywienia – codzienna dieta wpływa na aktywność fizyczną, jak trening siłowy czy joga. Dieta bogata w produkty naturalne dostarcza niezbędnej energii do ćwiczeń, ale też wpływa na ogólne samopoczucie i kondycję. 

Jedzenie ma odżywiać

Według zasad jogi, dieta powinna dostarczać energii niezbędnej do codziennego życia, m.in. do ćwiczeń. Ma gwarantować siłę, spokojny umysł i dobry nastrój. Zdrowe ciało pozwoli na rozwój na kolejnych poziomach. Poważne niedobory w diecie mogą przyczynić się do wielu chorób i dolegliwości.