Olejki eteryczne naturalne

Ilość 1 - 11 z 11 produktów
Ilość 1 - 11 z 11 produktów

Olejki eteryczne naturalne

Olejki eteryczne są w 100 proc. naturalne – są silnie skoncentrowanymi substancjami pozyskiwanymi z wybranych roślin. Świetnie sprawdzą się w aromaterapii oraz podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, ale można też stworzyć na ich bazie własne kosmetyki. Każdy olejek eteryczny ma inne właściwości, dlatego warto do...

Olejki eteryczne naturalne

Olejki eteryczne są w 100 proc. naturalne – są silnie skoncentrowanymi substancjami pozyskiwanymi z wybranych roślin. Świetnie sprawdzą się w aromaterapii oraz podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, ale można też stworzyć na ich bazie własne kosmetyki. Każdy olejek eteryczny ma inne właściwości, dlatego warto dobrać go odpowiednio do potrzeb i dolegliwości.

Olejki eteryczne do masażu

Warto zastosować wybrany olejek eteryczny w celach leczniczych, pielęgnacyjno-kosmetycznych czy podczas aromaterapii i masażu. Każdy z nich ma różne zastosowania, ale chętnie stosowane są m.in. podczas masażu, gdyż działają odprężająco i kojąco. Olejki bardzo szybko dostają się do krwioobiegu, a masaż pobudza krążenie i rozszerza naczynia krwionośne.

Olejki eteryczne do kąpieli

Aby umilić sobie wieczorną kąpiel w wannie, warto dodać do wody kilka kropli wybranego olejku, gdyż zniweluje stres i napięcie, łagodzi skurcze i bóle mięśni, a przede wszystkim pozwala się w pełni zrelaksować i odprężyć.

Olejki eteryczne do inhalacji

Wybrane z nich posłużą też jako olejki eteryczne do inhalacji – np. lawendowy, sandałowy, eukaliptusowy, z bergamotki itd. To skuteczny sposób na leczenie zatkanych zatok, kataru, kaszlu, przeziębienia oraz infekcji górnych dróg oddechowych. Około 5-10 kropli olejku wystarczy na jeden zabieg inhalacyjny.