Mata do jogi FLOW Tropical Mood 3 mm

379,00 zł

2 rzeczy

Nowy produkt

Mata Tropical Mood od JOY IN ME jest idealna do dynamicznej jogi, hot jogi, bikram jogi, pilatesu oraz do każdego rodzaju ćwiczeń o wysokiej intensywności.

Więcej szczegółów

+

Więcej informacji

Wzór maty inspirowany jest tropikalnymi lasami wysp Mentawai. Majestat i potęga drzew skłania do medytacji i praktykowania jogi. To oaza spokoju, w której można wyciszyć myśli i odciąć się od codziennego zgiełku. Mata Tropical Mood to próba przeniesienia tych niezapomnianych doświadczeń na matę, by czerpać z nich niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy.

Zapewnia dynamiczną przyczepność, która zwiększa się wraz ze wzrostem intensywności praktyki. Im bardziej jesteśmy rozgrzani, tym lepsza przyczepność. Gwarantuje niezwykłą płynność przejść w sekwencjach.

Grubość i gęstość kauczuku zapewnia stabilizację i amortyzuje stawy, chroniąc kolana i biodra od ucisków podczas ćwiczeń. Bieżnik o jodełkowym wzorze zapewnia ciągłą przyczepność do podłoża i sprawia, że mata nie zmienia położenia podczas ćwiczeń oraz nie odwija się na brzegach.

Czysty skład: mata składa się z bazy wykonanej z naturalnego kauczuku oraz z wierzchniej warstwy wykonanej z delikatnej, ultra absorbującej mikrofibry. Naturalny kauczuk jest w 100% biodegradowalny i przyjazny dla środowiska. Mata nie zawiera ołowiu, kadmu oraz lateksów i sylikonów. Nadaje się do recyklingu. Dzięki procesowi zgrzewania warstw z procesu produkcyjnego zostały wyeliminowane potencjalnie toksyczne kleje. Mikrofibra została zadrukowana farbami na bazie wody.

Instrukcja pielęgnacji: najlepiej przecierać matę zwilżoną ściereczką. W razie trwalszych zabrudzeń można prać w pralce w max. 30°C. Nie suszyć w suszarce i nie używać detergentów. Rozłożyć do wyschnięcia. W celu przyspieszenia procesu schnięcia można owinąć matę ręcznikiem. Dłuższa, bezpośrednia ekspozycja na światło słoneczne może przyspieszyć proces biodegradacji.

Dla jeszcze lepszej przyczepności: im bardziej rozgrzane dłonie i stopy, tym mata zyskuje na przyczepności. Mata najlepiej sprawdza się podczas dynamicznej jogi w ciepłym otoczeniu. Przy pierwszych asanach warto skupić się na mocniejszym dociskaniu dłoni i stóp do maty. Podczas pierwszych praktyk mata może wydawać się lekko śliska, to normalne. Już po kilku użyciach mikrofibra stanie się bardziej chropowata a przyczepność optymalna. Aby od razu aktywować przyczepność najlepiej zwilżyć dłonie i stopy wodą lub delikatnie spryskać nią matę.

Wskazówka: aby od razu aktywować przyczepność zwilż dłonie i stopy wodą, lub delikatnie spryskaj nią matę.

Wymiary: 183 x 61 cm
Grubość: 3 mm
Waga: 2.4 kg
Skład: naturalny kauczuk

W zestawie: mata + pasek do maty

Mata dostępna również w wersji:

NANO -> TUTAJ

Coated -> TUTAJ

Travel (podróżna) -> TUTAJ

Produkty powiązane