Kandelo

1 - 1 of 1 produkt
1 - 1 of 1 produkt

KANDELO to efekt ręcznej pracy

Wosk rzepakowy jest niezwykłą materią, której nie chcieliśmy zamykać w żadnym naczyniu. Dlatego stworzyliśmy świece wolnostojące, które zachwycają delikatnością swojej faktury i koloru. Nasze świece mają niepowtarzalne formy i wzory ponieważ ich modele są efektem ręcznego rzeźbienia w drewnie. Dbamy o ich wyjątkowoś...

KANDELO to efekt ręcznej pracy

Wosk rzepakowy jest niezwykłą materią, której nie chcieliśmy zamykać w żadnym naczyniu. Dlatego stworzyliśmy świece wolnostojące, które zachwycają delikatnością swojej faktury i koloru. Nasze świece mają niepowtarzalne formy i wzory ponieważ ich modele są efektem ręcznego rzeźbienia w drewnie. Dbamy o ich wyjątkowość, począwszy od projektowania i pracy nad modelami, przygotowywania i odlewania form, poprzez zalewanie ich woskiem, aż po indywidualne zapakowanie każdej sztuki.

Efekt lampionu - świece o dwóch twarzach

Pełnia blasku świec pojawia się wraz upływającym czasem palenia. Projektując modele świec poszukiwaliśmy wyjątkowych kształtów, takich które sprawią, że przeistoczą się one w piękny lampion. Płomień ukryty za woskowymi ściankami przebija się przez nie światłem o przyjemnej, żółto-pomarańczowej barwie, rysując detale każdego ze wzorów. Nasze świece wypełnią każdy pokój swoim ciepłym blaskiem.

Dbamy o twoją wygodę.

Opakowanie każdej świecy KANDELO zawiera korkową podkładkę. Ten naturalny materiał z dębu korkowego jest doskonałym izolatorem temperatury. Dlatego możesz być spokojny o podłoże na którym pali się świeca. Nawet w ostatniej fazie , gdy płomień jest blisko spodu świecy, korek ochroni delikatną powierzchnię twoich mebli.

100% wosk rzepakowy

Większość świec dostępnych w sklepach to świece parafinowe. Parafina jako produkt uboczny przetwarzania ropy naftowej, podczas spalania wydziela w swoich oparach związki toksyczne. Jest to wyczuwalne w specyficznej woni palenia tych świec. Naturalne woski roślinne są po prostu zdrowe. Nasze świece zawierają tylko wosk rzepakowy i bawełniany knot. Wosk rzepakowy charakteryzuje się czystością swojej kremowej barwy oraz neutralnym zapachem podczas spalania. Używane przez nas bawełniane knoty nie zawierają substancji chemicznych, papieru czy ołowiu. Połączenie wosku rzepakowego z czystym knotem daje piękny płomień bez dymu. Dbajmy o czystość powietrza w naszych domach! Spędzajmy czas w atmosferze przyjaznej dla naszego zdrowia!