Mata do jogi PRO NIGHT Pink 2.5 mm

449,00 zł

2 rzeczy

Nowy produkt

Mata PRO Night Universe Pink od JOY IN ME jak wszystkie maty w serii PRO gwarantuje bezkompromisową przyczepność. Dzięki wysokiej elastyczności kauczuku zapewnia wygodękomfort i wsparcie dla stawów podczas treningu.

Więcej szczegółów

+

Więcej informacji

Lekka i bardziej mobilna. W odróżnieniu od regularnych mat oferuje dodatkową przestrzeń. Idealna do jogi, pilatesu oraz do każdego rodzaju zaawansowanych ćwiczeń, podczas których najważniejsza jest przyczepność oraz stabilizacja.

Zapewnia dynamiczną przyczepność, która zwiększa się wraz ze wzrostem intensywności praktyki. Im bardziej jesteśmy rozgrzani, tym lepsza przyczepność. Gwarantuje niezwykłą płynność przejść w sekwencjach.

Grubość i gęstość kauczuku zapewnia stabilizację i amortyzuje stawy, chroniąc kolana i biodra od ucisków podczas ćwiczeń. Bieżnik o jodełkowym wzorze zapewnia ciągłą przyczepność do podłoża i sprawia, że mata nie zmienia położenia podczas ćwiczeń oraz nie odwija się na brzegach. Mata jest szersza i dłuższa od regularnej maty do jogi FLOW, by zapewnić dodatkową przestrzeń podczas praktyki.

Skład: Mata składa się z bazy wykonanej z naturalnego kauczuku oraz z wierzchniej warstwy wykonanej z poliuretanu. Naturalny kauczuk jest w 100% biodegradowalny i przyjazny dla środowiska. Mata nie zawiera ołowiu, kadmu oraz lateksów i silikonów. Nadaje się do recyklingu. Dzięki procesowi zgrzewania warstw z procesu produkcyjnego zostały wyeliminowane potencjalnie toksyczne kleje.

Instrukcja pielęgnacji: po intensywnej praktyce należy pozostawić rozłożoną matę do wyschnięcia. Najlepiej przecierać matę ściereczką zwilżoną wodą. W razie trwalszych zabrudzeń można do wody dodać kroplę płynu do mycia naczyń, soku z cytryny lub białego octu. Nie należy prać w pralce ani suszyć w suszarce. Dłuższa, bezpośrednia ekspozycja na światło słoneczne może przyspieszyć proces biodegradacji. Należy zwijać matę zadrukowaną stroną na zewnątrz. Aplikowanie tłustych kremów na skórę bezpośrednio przed praktyką może spowodować, iż na macie pojawią się smugi i zabrudzenia. Powstałe w ten sposób zabrudzenia powinny stopniowo zanikać, zwłaszcza po kilkukrotnym czyszczeniu maty. Zaleca się jednak unikania aplikacji kremów i balsamów oraz wszelkiego rodzaju tłustych kosmetyków do pielęgnacji skóry przed ćwiczeniem.

Dla jeszcze lepszej przyczepności: przyczepność maty jest aktywowana wraz ze wzrostem intensywności praktyki. Im bardziej rozgrzane dłonie i stopy, tym mata zyskuje na przyczepności. Mata najlepiej sprawdza się podczas dynamicznej jogi w ciepłym otoczeniu. Przy pierwszych asanach warto skupić się na mocniejszym dociskaniu dłoni i stóp do maty. Podczas pierwszych praktyk mata może wydawać się lekko śliska, to normalne. Już po kilku użyciach mikrofibra stanie się bardziej chropowata, a przyczepność optymalna.

Wskazówka: aby od razu aktywować przyczepność zwilż dłonie i stopy wodą, lub delikatnie spryskaj nią matę.

Wymiary: 185 x 68 cm
Grubość: 2,5 mm
Waga: 2.2 kg
Skład: naturalny kauczuk

Produkty powiązane