Butelka na wodę EAU GOOD z limonkowym korkiem (z pokrowcem)

151,05 zł

159,00 zł

1 rzecz

Nowy produkt

Butelka BLACK & BLOOM to produkt kultowy. Dzięki znajdującemu się w niej filtrowi węglowemu filtruje wodę z kranu, pochłaniając jony chloru i zanieczyszczenia, a uwalniając to co dobre dla organizmu - m.in. żelazo, wapń i magnez. Dzięki temu już po godzinie mamy idealną do picia wodę. Do butelki dołączony jest idealnie dopasowany pokrowiec. Miej własną z korkiem w ulubionym kolorze! 

Więcej szczegółów

+

Więcej informacji

Butelka BLACK & BLUM to produkt ekologiczny, wykonany z tritanu wolnego od BPA (bisfenolu A, z jakiego wykonana jest większość plastykowych butelek), naturalnego korka, silikonu (uszczelka korka) oraz stali nierdzewnej (blokada). Tritan to wyjątkowe tworzywo - wyglądem przypomina szkło, ale jest odporny na uszkodzenia i rozbicie.

Filtr z węgla białego tzw. Binchotan ma porowatą powierzchnię (1 gram = równowartość 500 m2), przyciąga zanieczyszczenia i zapewnia odpowiednie pH. Wystarczy włożyć go do butelki i zalać wodą. a już po 1 godzinie nadaje się ona do picia. Maksymalny czas działania jednego filtru to 6 miesięcy (przy napełnianiu 1 x dziennie). Dla jego prawidłowego działania po 3 miesiącach należy gotować go przez 10 minut, a następnie wysuszyć w słońcu, po czym można go ponownie używać. Po pół roku filtr należy wymienić na nowy, a ten zużyty świetnie sprawdzi się wg idei "zero waste" jako nawóz do kwiatów. Do butelki wlewać można tylko chłodną wodę - gorąca negatywnie wpłynie na absorbcję substancji chemicznych. Drobiny węgla pływające w wodzie nie są toksyczne i nie stanowią przeszkody w spożywaniu. Trzeba każdorazowo jednak pamiętać, by nie spożywać wody starszej niż 1 dzień.

Butelkę zaleca się myć ręcznie, wodą z delikatnym płynem do naczyń, z wykorzystaniem szczotki do butelek. Nie myjemy filtru węglowego. Nie używając jej dłużej niż 1 dzień pamiętaj by zostawić ją otworzoną do następnego użycia. Silikonowe zakończenie korka by dbać o jego czystość i zapobiegać pleśnieniu warto dezynfekować sokiem z cytryny, a po tym sparzyć (tak, by nie zalać góry korka).

Materiał: tritan, korek, stal nierdzewna, silikon, węgiel biały (Binchotan)
Pojemność: 800 ml
Wymiary: 8,5 cm x 24 cm
Kolor: butelka przezroczysta, detale w kolorze limonkowym, pokrowiec czarny

Produkty powiązane

 • BLACK & BLUM butelka na wodę EAU GOOD z niebieskim korkiem BLACK & BLUM butelka na wodę EAU GOOD z niebieskim korkiem
  -5%
  Butelka na wodę EAU GOOD z niebieskim korkiem

  Butelka na wodę BLACK & BLOOM to produkt kultowy. Dzięki znajdującemu się w niej filtrowi węglowemu filtruje wodę z kranu, pochłaniając jony chloru i zanieczyszczenia, a uwalniając to co dobre dla organizmu - m.in. żelazo, wapń i magnez. Dzięki temu już po godzinie mamy idealną do picia wodę. Miej własną z korkiem w ulubionym kolorze! 

  99,75 zł 105,00 zł
  Obniżona cena!
  Na magazynie
 • BLACK & BLUM butelka na wodę EAU GOOD z koralowym korkiem BLACK & BLUM butelka na wodę EAU GOOD z koralowym korkiem
  -5%
  Butelka na wodę EAU GOOD z koralowym korkiem

  Butelka BLACK & BLOOM to produkt kultowy. Dzięki znajdującemu się w niej filtrowi węglowemu filtruje wodę z kranu, pochłaniając jony chloru i zanieczyszczenia, a uwalniając to co dobre dla organizmu - m.in. żelazo, wapń i magnez. Dzięki temu już po godzinie mamy idealną do picia wodę. Miej własną z korkiem w ulubionym kolorze! 

  99,75 zł 105,00 zł
  Obniżona cena!
  Na magazynie