TANIEC W POWIETRZU zestaw combo dla dzieci - fiolet

289,00 zł

1 rzecz

Nowy produkt

Jeśli Twoje dziecko lubi wspinać się drabinkach i drzewach, uwielbia bujać się lub wisieć do góry nogami i chować się w „kokonie”, zestaw COMBO jest dla Was!

Więcej szczegółów

+

Więcej informacji

Chusto-hamak można powiesić w pokoju dziecka lub w innym pomieszczeniu czy tarasie na 2 sposoby:

  1. Jako hamak, w którym można się bujać, chować, wisieć do góry nogami i wykonywać wiele różnych figur
  2. Jako chustę, po której można się wspinać, kręcić się i wykonywać figury.


Czym różni się zestaw COMBO od hamaków 5 m lub 7 m i chust 12 m?

Zestaw składa się z materiału 6 m długości, co daje nam możliwość podwieszenia go na dwa powyższe sposoby. Hamak 5 m byłby dla dzieci za krótki (mogłyby do niego nie dosięgnąć). Dłuższy hamak daje nam też możliwość wykonywania większej ilości figur np. stanie w różnych pozycjach, nakręcanie się na hamak. Jest to zestaw, który możemy powiesić w niskim pomieszczeniu (w przeciwieństwie do hamaka z 7 m materiału, który byłby za długi). Dodatkowa ósemka daje nam możliwość „przewieszenia” hamaka i zmiany go na chustę, która będzie bezpiecznie wisieć od sufitu do podłogi. Chusta 12 m materiału byłaby za długa w niskich pomieszczeniach i bardzo dużo materiału leżałoby na podłodze.

Rozwój poprzez zabawę, czyli co daje nam zestaw COMBO? Dzięki zabawie na chusto-hamaku dziecko wzmacnia mięśnie, poprawia koordynację i świadomość ciała. Zestaw może też służyć do ćwiczeń rozciągających (polecany dla dzieci ćwiczących gimnastykę, lekkoatletykę, balet, taniec). Możliwość wiszenia do góry nogami, kręcenia się i chowania w kokon relaksuje i daje dużo radości np. jako przerywnik w nauce czy wspólną zabawę z rówieśnikami.

Czy zestaw COMBO jest bezpieczny? Prawidłowo podwieszony zestaw (patrz zakładka baza wiedzy – odnośnik ze strony główniej) jest całkowicie bezpieczny dla dzieci. Jeśli obawiasz się, że Twoje dziecko może w ferworze zabawy upaść na podłogę, polecamy położenie miękkiego materaca pod zestawem. Może być to materac do spania lub cienki materac gimnastyczny (5 mm lub grubszy). Może to być też „piankowa podłoga puzzle”.

Zestaw zawiera:

  • 6 m materiału (DO WYBORU KOLORY: biały, czarny, czerwony, chaber, żółty, limonka)
  • 1 karabinek 2,2 kN
  • 1 ósemkę 2,2 kN


Szerokość materiału: 170 cm (+-5 cm). Wytrzymuje obciążenie dynamiczne do 800 kg, wytrzymałość statyczna: 1380 kg. W praktyce z chusto-hamaka mogą korzystać 2 osoby o łącznej wadze max. 200 kg. Chusto-hamak cechuje się lekką rozciągliwością podłużną, która się zmniejsza wraz z użytkowaniem. Rozciąga się również lekko na szerokość. Materiał jest produkowany w Polsce oraz posiada atest zgodny z normą: PN-EN ISO 13934-1:2013-07.

Chustę należy zamontować na haku lub systemie wytrzymującym wielokrotność masy ćwiczącej osoby:

  • 3-krotną dla ćwiczeń statycznych
  • 12-krotną dla ćwiczeń dynamicznych


Przechowywanie i konserwacja: Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, z dala od ostrych i szorstkich przedmiotów. Prać w temperaturze 40 stopni C (bez osprzętu: karabinków, ósemki czy krętlika).

Ważne wskazówki: Przy montażu uważać, aby karabinkiem nie uszkodzić materiału. Przed każdym użyciem sprawdź, czy materiał nie ma dziur ani zaciągnięć. Chusto-hamak z poważnymi uszkodzeniami nie nadaje się do użycia. Ćwiczyć bez butów, pasków, odstającej biżuterii i innych ostrych przedmiotów. Na specjalne zamówienie jesteśmy w stanie przygotować chusto-hamak o większej lub mniejszej długości.