Drewienka Palo Santo w woreczku

39,00 zł

5 rzeczy

Nowy produkt

Każdy kawałek drewienka Palo Santo od Joy in Me zawiera aromatyczną żywicę, wykorzystuje się je jako naturalne kadzidła, lub pozyskuje się z nich olejki eteryczne. Drewienka pakowane w woreczek.

Więcej szczegółów

+

Więcej informacji

Drewienko sprowadzane jest z Peru. JIM współpracuje z Munay Peru – grupą ludzi, którzy nie tylko sprzedają wyroby ze świętego drzewa, ale czynnie zajmują się ponownym zalesieniem dystryktu Las Lomas w rejonie Puria. Palo Santo (Bursera Graveolens) to święte drzewo, które rośnie naturalnie w wielu krajach Ameryki Południowej i Środkowej, w Meksyku i na Wyspach Galapagos. Drzewa Palo Santo objęte są ochroną. Metody pozyskiwania drewna pozwalają na kontynuację życia drzewa. Ścinanie żyjących drzew jest zabronione. Zbiera się jedynie drewno z drzew obumarłych i opadłych gałęzi.

Najbardziej charakterystyczną cechą drzewa jest naturalny, unikatowy zapach oraz jego kojący wpływ. W krajach, gdzie rośnie drzewo uznaje się, że zapach Palo Santo ma właściwości oczyszczające umysł, wspierające medytację i ułatwiające przepływ energii. Od wieków używano go wśród szamanów i uzdrowicieli podczas rytualnych modlitw oraz jako nieodłączny element każdej ceremonii. Zapach Palo Santo wpływa relaksująco na zmysły, łagodzi napięcie i harmonizuje ciało.

Sposób użycia: drewienko należy podpalić z jednej strony. Po chwili płomień należy zgasić poprzez stanowcze potrząśnięcie. Z rozżarzonej części wydzielać się będzie jasny, aromatyczny dym, do momentu aż żar wygaśnie. Jednego drewienka można używać wiele razy.

W opakowaniu: 6 szt.
woreczek bawełniany.

Produkty powiązane