Zdrowie, dieta, aktywność fizyczna (W. Pilis) Zobacz większe

"Zdrowie, dieta, aktywność fizyczna" Wiesław Pilis

30,00 zł

6 rzeczy

Nowy produkt

„Zdrowie, dieta, aktywność fizyczna” Wiesława Pilisa to publikacja naukowa. Niech jednak nie zabrzmi to jak ostrzeżenie, ale zdecydowanie jako zachęta do lektury. Mimo że obecnie znajdujemy na rynku wiele pozycji o podobnej tematyce, to jednak bardzo rzadko ich fundament stanowi nauka i zazwyczaj nie traktują zagadnienia tak kompleksowo. 

Więcej szczegółów

+

Więcej informacji

Wiesław Pilis to profesor z zakresu nauk o kulturze fizycznej i przez całe swoje życie zawodowe jako badacz badał, i ciągle kontynuuje te prace, wpływ aktywności fizycznej, diety oraz innych czynników na zdrowie.

Książka profesora to kopalnia naukowo potwierdzonych informacji na ten temat. Profesor analizuje oddziaływanie naszego stylu życia na zdrowie w poszczególnych okresach ze szczególnym naciskiem na wiek starszy (a przecież jeśli nawet nas samych to jeszcze nie dotyczy, to mamy takie osoby wśród najbliższych). Znajdziemy tam również zalecenia, jakie ćwiczenia wykonywać i jaką dietę stosować w przypadku zaistnienia poszczególnych chorób, i przede wszystkim, co robić, aby ich uniknąć.

Co ciekawe dla naszych czytelników, profesor od kilku lat jest propagatorem jogi, mając jednak wcześniejsze doświadczenia z innymi formami ruchu, nie neguje ich, a analizuje ich przydatność w różnych przypadkach. Reasumując, jest to lektura nie tylko dla nauczycieli czy instruktorów (choć uważam, że dla nich powinna być obowiązkowa), ale dla każdego z nas, gdyż na pewno znajdziemy tam informacje, które zastosowane w praktyce mogą przyczynić się do poprawy jakości naszego życia.

Liczba stron: 216
Wydawnictwo: Tedson