Anatomia Hatha Jogi (D.Coulter) Zobacz większe

"Anatomia hatha jogi" H. David Coulter

139,00 zł

1 rzecz

Nowy produkt

Anatomia Hatha Jogi pióra H. Davida Coultera to książka omawiająca w sposób wyczerpujący zagadnienia praktyki hatha-jogi w nowatorskim ujęciu. Autor zabiera nas w podróż do wnętrza ciała człowieka, w naukowy sposób wyjaśnia procesy zachodzące w trakcie wykonywania kolejnych ćwiczeń (asany, bandhykrijepranajama), dzięki czemu poznajemy ich wpływ na poszczególne układy.

Więcej szczegółów

+

Więcej informacji

W zręczny sposób buduje pomost pomiędzy jogą Indii a medycyną Zachodu, stawiając podwaliny dla nowej dziedziny badań nad terapeutycznymi zaletami jogi. Na pierwszy rzut oka książka może onieśmielać swoją objętością, jednakże jej język, liczne ryciny i fotografie sprawiają, że jest bardzo przystępna i zrozumiała, nawet dla początkujących adeptów jogi. Z całą pewnością Anatomia Hatha Jogi jest godną polecenia książką, dla każdego ucznia, nauczyciela i sympatyka, który chciałby dowiedzieć się czegoś więcej o związkach jogi z anatomią i fizjologią człowieka.

Hatha joga jest najstarszą formą pracy z ciałem i umysłem, bazującą na pozycjach zwanych asanami, procesach oczyszczających i kontroli oddechu. Charakterystyczną jej cechą jest duży nacisk na praktyki fizyczne. Ćwiczenia hatha-jogi korzystnie wpływają na elastyczność całego ciała i wzrost wytrzymałości fizycznej oraz normują pracę serca i poszczególnych systemów fizjologicznych.

Liczba stron: 532
Wydawnictwo: zielone wydawnictwo