-30% "Leksykon naturalnych surowców lecznicznych" Ilona Kaczmarczyk-Sedlak, Zbigniew Skotnicki Zobacz większe

Leksykon naturalnych surowców lecznicznych - Ilona Kaczmarczyk-Sedlak, Zbigniew Skotnicki

90,30 zł

129,00 zł

1 rzecz

Nowy produkt

Leksykon przeznaczony jest zarówno dla specjalistów w danej dziedzinie: lekarzy, farmaceutów, studentów kierunków medycznych, producentów, pracowników branży zielarskiej, kosmetycznej, suplementów diety czy spożywczej, jak i do samych pacjentów, zainteresowanych profilaktyką i leczeniem chorób.

Więcej szczegółów

+

Więcej informacji

Leksykon naturalnych surowców leczniczych to zbiór haseł dotyczących podstawowych surowców leczniczych pochodzenia naturalnego, stosowanych w medycynie konwencjonalnej, ajurwedzie i tradycyjnej medycynie chińskiej, powstały w wyniku 25 lat pracy badawczej, zawierający zarówno surowce pochodzenia roślinnego, zwierzęcego, jak i mineralnego.

To pierwsza tego typu publikacja, która na podstawie opracowań urzędowych i naukowych przedstawia informacje o danym surowcu z punktu widzenia medycyny Zachodu (MZ), ajurwedy (AY) i tradycyjnej medycyny chińskiej (TCM) - najważniejszych systemów medycznych świata. Konstrukcja każdego hasła pozwala w sposób łatwy i przejrzysty porównywać właściwości surowców leczniczych w celu wyboru najwłaściwszych do terapii konkretnego schorzenia. Informacje dotyczące wykorzystania danego surowca w lecznictwie podano w taki sposób, aby jego właściwości, działanie, wskazania czy przeciwwskazania do stosowania, interakcje, w które może wchodzić oraz sposób dawkowania sąsiadowały ze sobą, zawsze w kolejności: MZ, AYTCM.

Leksykon wzbogacono o:

  • słownik wybranych terminów medycznych i filozoficznych z zakresu ajurwedy i TCM,
  • rozdział „Zastosowania terapeutyczne surowców naturalnych w wybranych jednostkach chorobowych i objawach” usystematyzowany według układów (np. pokarmowy, oddechowy, krwionośny) lub specjalizacji (choroby kobiece, choroby mężczyzn),
  • rozdział „Przygotowanie preparatów leczniczych z surowców naturalnych w warunkach domowych”, czyli propozycje i jednocześnie instrukcje praktycznego postępowania z preparatami,
  • bardzo bogaty indeks, zapewniający łatwe wyszukiwanie.


Liczba stron: 532
Wydawnictwo: Zielone Wydawnictwo