-50% "Hitopadesia" Śri Narajana Pandita Zobacz większe

Hitopadesia - Śri Narajana Pandita

30,50 zł

61,00 zł

3 rzeczy

Nowy produkt

Hitopadesia lub inaczej „dobre wskazówki” to jedno z najsłynniejszych dzieł dotyczących etyki i sposobów rządzenia państwem (nitisiastry).

Więcej szczegółów

+

Więcej informacji

Powstała w czternastowiecznym Bengalu, w formie szkatułkowej opowieści-w-opowieści ze zwierzętami w rolach głównych. Składa się z czterech ksiąg. Niniejsze wydanie przedstawia pierwszą z nich, księgę Mitralabha (Dobieranie przyjaciół), którą dr Satja Narajana Dasa opatrzył obszernym i aktualnym komentarzem, przybliżającym praktyczne zastosowanie tych cennych wskazówek w obecnej epoce (Kalijudze).

W chwilach niezdecydowania i zwątpienia Hitopadesia może posłużyć dla rozjaśnienia inteligencji, nauczyć nas rozpoznawać prawdziwe charaktery otaczających nas ludzi, natchnąć nas do konfrontacji z problemami życia codziennego, a także pomóc nam przekroczyć przeszkody na ścieżce do przebudzenia. Jest narzędziem szczególnie pomocnym, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji, ponieważ uczy nas wartościowej sztuki spostrzegawczości i rozróżniania. A w momentach decyzji pisany jest los.

Liczba stron: 367
Wydawnictwo: Imprint Media