LEGALNE ZIÓŁKA świeca sojowa Lawenda z Rozmarynem

29,00 zł

Produkt nie jest dostępny

Nowy produkt

Naturalna świeca sojowa o zapachu lawendy z rozmarynem od Legalnych Ziółek.

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Rozpal się na nowe doznania – Naturalna Świeca sojowa z dodatkiem lawendy i suszonych ziół. Lawenda z Rozmarynem - uspokajający, świeży i oczyszczający zapach lawendy z rozmarynem korzystnie wpływa na jasność umysłu, pamięć i koncentrację. Ziołowo-kwiatowy zapach tworzy spokojną i relaksującą atmosferę. Olejki lawendy i rozmarynu wykorzystywane są przy przeziębieniach i niskim ciśnieniu krwi.

Do ręcznej produkcji naszych świec użyto jedynie ekologicznego wosku sojowego, drewnianych knotów, najwyższej jakości aromatów oraz naturalnych, suszonych kwiatów i ziół. Całość zamknięta jest w szklanym słoiczku tworząc harmonijny design. Każda świeca posiada naturalny, drewniany knot, który w czasie palenia skwierczy, przypominając dźwięk palonego drewna w kominku.

Pojemność słoika: 170 ml
Średnica słoika: 58 mm
Wysokość słoika: 75 mm
Czas palenia: ok 36 godzin

Co wyróżnia świece sojowe? Niemodyfikowany wosk sojowy wolny jest od herbicydów, pestycydów i toksyn. Sojowe świece emitują o 90 % mniej dwutlenku węgla niż np. świece parafinowe. Wosk sojowy topi się w niższych temperaturach niż parafina dzięki czemu świeca spala się o 50 % wolniej od świec parafinowych, co pozwala dłużej cieszyć się pięknym i naturalnym zapachem.

Jak palić świece?

Świece od Legalnych Ziółek uwalniają swój zapach powoli i delikatne. Zalecamy palić je od 2 do 4 godzin jednorazowo, aby płynny wosk objął całą powierzchnię świecy i palił się równo i czysto. Dzięki temu wosk nie osadzi się na ściankach i unikniesz tunelowania, czyli wypalania się samego środka świecy. Zalecamy każdorazowo przed rozpaleniem świecy skracanie drewnianego knota do ok. 3 mm. Zapobiega to kopceniu i zapewnia optymalne warunki spalania. Możesz to zrobić, gdy świeca wystygnie – odłam nadmiar knota przy pomocy np. papierowego ręcznika i usuń pozostałości ze świecy. Świec nie należy pozostawiać bez nadzoru. Jeśli świeca zaczyna dymić, sprawdź, czy knot nie jest zbyt długi i czy świeca nie jest umieszczona w miejscu narażonym na przeciągi.

Ogólne zasady dotyczące użytkowania świec:

  • nie pozostawiaj świec bez nadzoru,
  • przestrzegaj zaleceń umieszczonych na wewnętrznej etykiecie,
  • zachowaj ostrożność i nie dotykaj rozgrzanej świecy – słoiczek może być gorący,
  • powierzchnia wosku powinna być czysta – usuwaj wszystkie zanieczyszczenia,
  • nie przesuwaj świecy, gdy wosk jest rozpuszczony,
  • przycinaj knot do zalecanej długości.

Produkty powiązane